تیم آزماگسترش کارافن در ابتدا با نام شرکت پارت کنترل کویر در سال ۱۳۸۰ شروع به فعالیت نمود ، در سال ۱۳۸۱ اولین ست آزمایشگاهی mini PLC LOGO و ست آزمایشگاهی PLC S7 200 را به سفارش آموزشکده فنی امام خمینی سبزوار طراحی و تولید گردید. در سال ۱۳۸۲  ست های آزمایشگاهی PLC S7 300  به سفارش دانشگاه حکیم سبزواری طراحی و ارائه گردید و این مجموعه های آزمایشگاهی به لحاظ نوع طراحی ساخت در نوع خود منحصر به فرد بوده و برای اولین بار بود که در کشور بدین طریق طراحی و ساخته می شدند. در سال ۱۳۸۵ با ساخت ست آزمایشگاهی میکروکنترلرهای AVR  ، PIC  و FPGA و کارگاه مدار فرمان و… سبد محصولات این شرکت گسترش یافت.

در این سال ها با حضور فعال در نمایشگاه های موجود درکشور نظیر نمایشگاه علم تا عمل سعی در شناساندن این نوع تجهیزات به دانشگاه ها و مراکز آموزش علمی نمودیم.

در سال ۱۳۹۲ اولین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران برگزار گردید برگزاری این نمایشگاه نقطه عطف و عامل پیشرفت بسیاری از شرکت های ترینر ساز در ایران گردید. در این سال حضوری قدرتمند را به نمایش گذاشتیم و برای اولین بار در یک نمایشگاه تخصصی در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی شرکت کردیم.

در سال ۹۳ شرکت آزماگسترش کارافن به عنوان یک از شرکت های منتخب در میان ۲۱۲ شرکت فعال در نمایشگاه مطرح گردید و با حضوری قدرتمند و سبد محصولی بسیار کامل توانست بخش وسیعی از درخواست دانشگاه ها را مورد پوشش تجهیزات خود قرار دهد در این سال سبد محصول شرکت به تعداد ۵۰ دستگاه رسیده بود.

در سال های ۹۴ تا کنون همیشه در همه حال حضوری فعال را به نمایش گذاشته ایم

افزایش تعداد محصولات و پوشش کامل سر فصل های آموزشی و ارتقا کمی و کیفی محصولات را در اولویت اصلی قرار داده ایم

از ۱۳۹۷  شرکت آزماگسترش با تولید تجهیزات مهارتی ، اشتغال زایی و کارآفرینی و هم سو شدن نوع  ساخت و طراحی این تجهیزات با نیازمندی های جامعه از قبیل رفع معظل بیکاری و آموزش مهارت در تمامی سطوح و مقاطع آموزشی ، سعی بر آن داشته است سطح آموزشی مهارتی و کاربردی را در تمامی واحد ارتقا دهد. تبادل اطلاعات و ایجاد هسته های ارتباطی علم با صنعت در صنایع مختلف در راستای انتقال دانش فنی موجود در صنعت در شکل طراحی و ساخت تجهیزات، از اقدامات مهم این شرکت بشمار می رود.

 

راه اندازی و تجهیز مرکز تحقیق و توسعه (R&D) شرکت فولاد مبارکه اصفهان

همکاری با شرکت فولاد مبارکه اصفهان در راستای تجهیز مرکز تحقیق و توسعه این شرکت از افتخارات شرکت آزماگسترش به شمار می رود. ارتباط مستقیم تیم فنی شرکت آزماگسترش با تیم فنی و ارزیاب و مهندسان بخش تحقیق و توسعه فولاد مبارکه تاثیر بسزایی در بالا بردن کیفیت و ارتقا سطح دانش فنی و کاربردی تجهیزات از حیث ایجاد و لحاظ نمودن بسیاری از مهارت های کارآفرینی در محصولات طراحی شده را به همراه داشته است. 

مایه مباهات ماست که در تمامی این سال ها ، در خدمت خیل عظیم دانشگاهیان و مهندسان کشورمان بوده ایم.

برآنیم، با ایجاد ارتباط تنگاتنگ با مهندسین حاضر و فعال در تمامی صنایع کشور و استفاده از تجربیاتشان پلی کارآمد جهت انتقال دانش فنی و مهارتی بین دانشگاه ها و صنایع ایجاد نماییم

برآن باور هستیم که تنها راه برون رفت از چالش های امروز صنایع و از بین بردن معضل بزرگ بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی ، افزایش مهارت های تخصصی و دانش فنی  مهندسین مشغول در کارخانجات و فارغ التحصیلان دانشگاهی می باشد. گسترش آموزش مهارتی و ساخت تجهیزات کاربردی را در راستای ترویج مهارت و کارآفرینی را از  اولین مقاطع تحصیلی (دبیرستان های نظری)تا بالاترین مراکز (مراکز تحقیق و توسعه کارخانجات) آغاز نموده ایم و امیداست با برنامه ریزی های دقیق و ایجاد هسته های آموزشی و ساخت تجهیزات بروز و کارآمد گامی مهم در این عرصه برداریم.

 

ایران جاودان                 

          ایرانی همیشه سربلند